• Головна
 • Новини
 • Офіційна заява від забудовника для інвесторів ЖК «Сяйво-2» від 26.10.2018 р.

Офіційна заява від забудовника для інвесторів ЖК «Сяйво-2» від 26.10.2018 р.

Компанія «Ін-Білд» вживає заходів щодо поновлення декларацій про початок будівництва ЖК «Сяйво-2»

та вимагає дотримання умов договору з ПП «Нерухомість Ірпеня» про право користування чужою земельною ділянкою (суперфіцій) від 07 липня 2016 року.

Окремі договори на кожну земельну ділянку були укладені між Ващенком В.М. як співвласником компанії «Ін-Білд» та ПП «Нерухомість Ірпеня» в особі директора Пєшого О.В. Документи чітко визначають права та обов’язки сторін.

Землевласник (ПП «Нерухомість Ірпеня») надав у строкове платне користування земельні ділянки для будівництва та експлуатації на них будинків і споруд, необхідних землекористувачу для здійснення своєї діяльності строком на 5 років. 

Сторони домовилися про вартість річної плати за користування землею, порядок перерахування коштів та укладання необхідних додатків. Також визначили умови пріоритетного права землекористувача на подовження договору після завершення терміну дії поточної угоди. 

Відповідно до укладених між Ващенко В.М. та ПП «Нерухомість Ірпеня» в особі Пешого О.В договорів згідно п. 6.5. після припинення дії цього договору землекористувач зберігає право власності на будівлі (споруди), споруджені на Земельній ділянці, переданій йому для забудови.

Пункт 9.1 закріплює право власності на зведені землекористувачем об'єкти нерухомості на земельній ділянці за землекористувачем. Землекористувач має право володіти, користуватися і розпоряджатися зведеними ним будівлями та спорудами.

Крім того, ПП «Нерухомість Ірпеня» за договорами згідно з п. 8.2.2. брала на себе наступні зобов’язання:

Підвести  інженерні мережі на відстань не більше ніж 200 метрів від вищезазначених земельних ділянок для приєднання до них інженерних мереж землекористувача, а саме:

 • електричної енергії в розмірі 1 МВт;
 • водопостачання, водовідведення та каналізації;
 • газопостачання проектованих газопроводів середнього тиску через ШРП (шафовий регуляторний пункт газу).

Саме невиконання даного пункту договору та ухилення від намірів щодо їх виконання стало предметом розбіжностей між забудовником і ПП «Нерухомість Ірпеня». 

У зв’язку з небажанням ПП «Нерухомість Ірпеня» виконувати взяті на себе зобов’язання, роботи доведеться виконувати компанії «Ін-Білд». Ми діємо виключно в інтересах інвесторів і захищаємо вас від невиконання умов договору землевласником.

При цьому ПП «Нерухомість Ірпеня» перешкоджає здійсненню землекористувачем прямого права – зведення будинків згідно з договорами суперфіція.

На теперішній час розглядається ряд судових справ із вирішення розбіжностей між сторонами, в тому числі, зі приводу скасування реєстрації декларацій про початок виконання будівельних робіт. Дія вчинена не за наслідками перевірки об'єктів будівництва та без винесення приписів, а лише після візуального обстеження об’єктів.

Декларації будуть відновлені за результатами рішень (постанов) суду або згідно ч.3 ст. 39-1 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності».

Також акцентуємо, що згідно зі ст. 417 п. 2 Цивільного кодексу України суд може ухвалити рішення про «припинення права користування земельною ділянкою, постановити рішення про викуп власником будівлі (споруди) земельної ділянки, на якій вона розміщена, або про викуп власником земельної ділянки будівлі (споруди), або визначити умови користування земельною ділянкою власником будівлі (споруди) на новий строк».

Оскільки вартість збудованого житла значно перевищує вартість земельних ділянок, компанія «Ін-Білд» має право звернутися до суду з позовом про припинення права користування земельною ділянкою та домагатися винесення рішення про викуп власником будівлі (споруди) земельної ділянки, на якій вона розміщена.

Наша позиція залишається незмінною: компанія діє виключно в правовому полі та захищає інтереси інвесторів. Ми докладаємо всіх зусиль для усунення розбіжностей між компанією «Ін-Білд» і власником землі, який не виконує свої зобов’язання та перешкоджає дотриманню графіку будівництва.

Єдине, що гальмує сумлінне виконання обов’язків компанією «Ін-Білд», – судові справи, на розгляд яких законодавство передбачає певний час. Звернення до суду стало вимушеним кроком внаслідок невиконання ПП «Нерухомість Ірпеня» договірних зобов’язань.

Довідково: Суперфіцій – це довгострокове, відчужуване та успадковуване право користування земельною ділянкою, переданою відплатно чи безвідплатно особі для будівництва та експлуатації на ній будівель та споруд, на які в останньої виникає право власності.

Ваше питання щодо цієї новини:

Ім'я(*)
Введіть, будь ласка, Ваше Ім'я

E-mail(*)
Невірний e-mail

Ваше повідомлення
Неверный ввод

Введіть код з картинки(*)
Введіть код з картинки
Неверный ввод

 • Головний відділ продажу
 • м. Ірпінь, вул. Університетська 2-Е
 • Відділ продажу ЖК «Сяйво 2»
 • м. Ірпінь, вул. Університетська 1-Б
 • (біля будівництва ЖК «Сяйво 2»)
 • e-mail: inbuild.office@gmail.com
 • Телефонуйте нам за номерами:
 • (067) 489-5-789,
  (044) 337-2-177
 • БУДНІ: 09:00 – 19:00
  СУБОТА: 10:00 – 18:00
  НЕДІЛЯ: 11:00 – 17:00